Powered by Smartsupp
Stvorkolkyonline.sk

Štvorkolky FX 125

Štvorkolky 125cc

Štvorkolky 125cc sú ideálnym riešením pre jazdcov – začiatočníkov, ako aj pre všetkých off-road nadšencov, ktorí si chcú plnými dúškami vychutnať zábavu počas každého kilometra.  

Či už hľadáte vzrušujúci spôsob pohybu v prírode alebo ste začiatočníkom vo svete terénnych vozidiel, štvorkolky 125cc, teda štvorkolky s objemom motora 125 kubických centimetrov, sú presne to, čo potrebujete.

 

Prečo štvorkolky 125cc?

Štvorkolky 125cc spadajú do kategórie menších až stredných terénnych vozidiel. Údaj 125cc označuje 125 kubických centimetrov. Ide o objem valcov motora, ktorý má priamy vplyv na celkový výkon vozidla. To znamená, že štvorkolky 125cc majú menší motor, a teda aj menší výkon. Rozhodne nejde o negatívum. Práve naopak, táto vlastnosť robí štvorkolky 125cc ideálnymi pre mladších jazdcov alebo začiatočníkov, ktorí sa učia základy ovládania a správania štvorkoliek v teréne.

FX 125 - štvorkolka s kvalitnými parametrami
Akcia Výpredaj
€999

Mini new ATV 125cc je výkonná štvorkolka, ktorú sme pripravili exkluzívne pre slovenský trh. Tento model sa vyznačuje robustnou konštrukciou a silným vzduchom chladeným motorom...

Kód: 53/BIE
1 položiek celkom

Hlavé výhody štvorkoliek 125cc:

  • Menší výkon motora znamená, že štvorkolky 125cc sú spoľahlivé počas jazdy v kontrolovanejších podmienkach, ako sú napríklad upravené trate alebo uzavreté okruhy. Zároveň sú vhodné pre ľahšie a miernejšie terény – lesné cesty, strmejšie kopce, piesočnaté duny a pod. Ide o skvelú voľbu pre rodinné relaxačné moto výlety či off-road jazdy s priateľmi. (Štvorkolky 125cc sa vo všeobecnosti neodporúčajú na súťažné pretekárske využitie či tzv. extrémny off-road). 
  • Výhodná cena – štvorkolky 125 cc sú cenovo dostupnejšie, vďaka čomu sú atraktívnejšie pre jazdcov – začiatočníkov a vlastne pre všetkých, ktorí nechcú investovať veľké sumy peňazí do svojho hobby.
  • Ako sme už vyššie uviedli, štvorkolky 125cc sú menšie a ľahšie v porovnaní s klasickými štvorkolkami. To v kombinácií s jednoduchším ovládaním spôsobilo, že štvorkolky 125cc sú považované za bezpečnejšie.
  • Vďaka menšiemu motoru sú štvorkolky 125cc úspornejšie, čo sa automaticky premietne do nižšej spotreby paliva, a teda aj nižších prevádzkových nákladov.
  • Nižšie náklady na údržbu – menší motor s menším výkonom znamená zvyčajne aj jednoduchšiu a lacnejšiu údržbu. Nehovoriac o tom, že pri správnej údržbe sa štvorkolky 125cc stanú perfektnými spoločníkmi na vašich moto potulkách.

Nezabúdajte, že správna údržba je kľúčom k dlhoročnej bezproblémovej prevádzke vašej štvorkolky 125cc a vlastne akejkoľvek štvorkolky. Preto dbajte na pravidelnú kontrolu a výmenu oleja, pneumatík či brzdového systému. Nepodceňujte ani údržbu batérie a elektrického systému.

 

Ako si vybrať štvorkolku 125cc?

Pri výbere štvorkolky 125cc odporúčame zvážiť niekoľko kľúčových aspektov:

- veľkosť a váhu vozidla (v závislosti od veku, výšky a hmotnosti jazdca),

- bezpečnostné funkcie (pevná konštrukcia, pneumatiky s hlbokým vzorom zaručujúce skvelú stabilitu a trakciu, ľahká ovládateľnosť a pod.),

- značka a model – odporúčame osvedčeného výrobcu s dobrou reputáciou a dostupnosťou náhradných dielov.

Samozrejme, ako skúsení odborníci vám radi pomôžeme pri výbere štvorkolky 125cc na mieru.

 

Čo robiť, aby štvorkolky 125cc prinášali očakávaný zážitok z jazdy?

Štvorkolky 125cc sú kompaktné vozidlá s jednoduchým ovládaním a hodia sa do jednoduchších aj náročnejších terénov. Pri ich používaní odporúčame nasledovné:

  1. Pri každej jazde vždy dbajte na bezpečnosť. To znamená dobre poznať štvorkolku a jej správanie v konkrétnych terénoch. Ak si netrúfate na náročnejší terén, radšej ta nechoďte.
  2. Nikdy nezabudnite na ochranné vybavenie – prilba, ochranné okuliare, chrániče, dlhé nohavice a pevná obuv.
  3. Jazdite v závislosti od aktuálneho stavu terénu aj vašich jazdeckých schopností. Určite sa vyhnite jazde v extrémnych poveternostných podmienkach (víchrica, búrka, snehová kalamita a pod.).

Veríme, že aj vám štvorkolky 125cc ponúknu očakávaný adrenalín a vzrušenie. Užívajte si každý kilometer.

Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
náhradné diely skladom
náhradné diely skladom
množstvo dielov skladom
Darček Doprava Zdarma
Darček - Doprava zdarma
Ku každej objednávke nového stroja
Späť do obchodu